טייט אנד (Tight End)

עמדת טייט אנד (Tight End או TE) היא עמדה שהינה חלק מקבוצת ההתקפה. שחקן המשחק בעמדת טייט אנד יתמקם באחד מקצוות קו ההתקפה הקדמי (Offensive Line). בהרכב התקפי יכולם להיות בין אפס לבין שלושה שחקנים בתפקיד טייט אנד.

בשל הוורסטיליות הרבה של העמדה, משתנים מאד תפקידי השחקן המשחק בעמדה זו מקבוצה לקבוצה בהתאם לאסטרטגיה של המאמן הראשי.

תפקידים במשחק מסירה

שחקנים בעמדת טייט אנד רשאים לתפוס מסירות קדימה (לא כל השחקנים על המגרש רשאים לתפוס מסירות כאלה), ולכן תפקידם המרכזי הוא במשחק של מסירה לצאת מקו ההגנה ולתת אופציות מסירה קרובה לקוורטרבק. לעיתים קרובות הם לא יכוסו בצורה אישית וצמודה על ידי שחקן הגנה כמו שחקני התקפה אחרים, אלא ישארו פתוחים יחסית בכדי לקבל מסירה.

תפקיד חשוב של השחקנים בעמדה הוא לסייע לקו ההגנה הקדמי בחסימת שחקני ההתקפה המנסים להגיע אל הקוורטרבק כדי להפילו בשעת משחק מסירה.

תפקידים במשחק ריצה

התפקיד המרכזי של טייט אנד במשחק ריצה הוא סיוע בחסימת שחקני היריב ופתיחת דרך כאשר מבוצע מהלך ריצה על ידי אחד השחקנים המגיע מן האזור האחורי של ההתקפה.

דרישות

בשל המיקום המיוחד של עמדת הטייס אנד, העמדה משלבת בין היכולות הנדרשות משחקן בקו ההתקפה הקדמי ובין היכולות הנדרשות משחקן בתפקיד וייד רסיבר (Wide Receiver). השחקנים בעמדה צריכים להיות חזקים מספיק כדי לסייע בחסימת שחקני ההגנה המנסים לעצור את שחקני הריצה של הקבוצה. מצד שני, שחקנים בעמדה זו רשאים לתפוס מסירות, ולכן הם צריכים להיות בעלי מהירות ויכולת תפיסה טובה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*